Tripeptid kolagén kráľ kolagénov

Tripeptid je nová generácia kolagénovych výživových doplnkov. Vďaka rýchlemu a efektívnemu účinku je to skutočný „game-changer“. Ak hľadáte reálne výsledky v krátkom časovom horizonte, kolagén tripeptid vám k tomu pomôže.

Bionutrian je značka, ktorá na slovenský trh ako prvá prináša kolagén tripeptid. Tripeptid bol vyvinutý vo švajčiarskom koncerne na základe najnovších vedeckých poznatkov. Čím menšia je veľkosť molekúl kolagénu – tým vyššia je miera vstrebávania v tele. A nielen to! S kolagénom Tripeptid uvidíte skutočné výsledky už do niekoľkých dní. Je to teda kolagén s neporovnateľnou absorpčnou silou a bezkonkurenčnou bioaktivitou.

Čo tripeptid vlastne znamená?


Je to vedecky dokázané – kolagén tripeptid je „najmenšia jednotka kolagénu“. Už názov prezrádza, že na rozdiel od tradičných kolagénových doplnkov, ktoré obsahujú 30 až 100 aminokyselinových reťazcov, tripeptid obsahuje iba 3 aminokyselinové reťazce. Klasické hydrolyzované kolagény obsahujú tzv „peptidy“. Peptid je názov pre krátke „reťazce“ aminokyselín. Veda a výskum posunuli toto „krátenie“ do ďalšieho levelu.

To, o čo sa snažia výrobcovia batérií automobilov, že im ide o dosiahnutie vyššieho výkonu s dlhším dojazdom pri zmenšovaní veľkosti baterky, v podstate toto sa podarilo aj švajčiarskemu koncernu. So švajčiarskou presnosťou je zložitá špirála kolagénu starostlivo rozbitá, reťazce sú hydrolyzované na ešte kratšie reťazce. Z kolagén peptidov sa ich ďalším enzymatickým krátením/ štiepením stáva tripeptid- vysoko bioaktívna látka, ktorá dokáže stimulovať metabolické procesy v našom tele, a to aj pri minimálnom množstve. Pri tripeptide už neplatí pravidlo kvantity „čim viac, tým lepšie“. Pretože aj pri nízkych dávkach dosiahnete lepšie a rýchlejšie výsledky.

Ako bolo spomenuté, tripeptid – najmenšia jednotka kolagénu- pozostáva len z 3 aminokyselín. Aminokyseliny sú vzájomne spojené dvoma alebo občas troma peptidovými väzbami. Funkcia tripeptidu je závislá na aminokyselinách, z ktorých sa skladá, a ich poradí. Tieto aminokyseliny sú väčšinou glycín a hydroxyprolín.

Glycín aktivuje fibroblasty – kľúčové kožné bunky, ktorých hlavnou funkciou je aj syntéza kolagénu a elastínu. Kvalita našej pokožky, jej zdravie a vzhľad, ako aj jej schopnosť hojenia, závisia práve od aktívnej činnosti fibroblastov. Druhou, v tripeptide sa vyskytujúcou aminokyselinou, je hydroxyprolín – aminokyselina potrebná pre tkanivo chrupavky a pokožky, ktorá taktiež urýchľuje regeneráciu kostí a hojenie rán. Obe aminokyseliny zabezpečujú zvýšenú pružnosť kĺbov a väzov.

V čom je kolagén tripeptid jedinečný?


Tento špeciálny tripeptid sa od bežného kolagénu líši v zásadnej veci- že sa vstrebáva vďaka svojej malej veľkosti priamo v čreve a telo ho rýchlejšie spracúva. Ešte prekvapujúcejšie je, že kolagén tripeptid má jednu inovatívnu vlastnosť, a síce- že sa prednostne vstrebáva práve orgánmi spojenými s kolagénom, ako sú koža, kosti, chrupavky a šľachy.

Okrem toho boli potvrdené rôzne funkcie kolagén tripeptidu, ako napríklad aktivácia schopnosti organizmu produkovať nový kolagén a kyselinu hyalurónovú, spevňovanie kostí a šliach, atď.

Molekulová hmotnosť bovinného kolagénu pod hranicou 500 Daltonov- prvý v Európe


Kolagén tripeptid je už veľmi dobre známy a vyhľadávaný v ázijskom svete. Je úplne iný, ako kolagén, ktorý doteraz poznáme. Tripeptid má extrémne malú veľkosť molekúl s hmotnosťou menej ako 500 Daltonov, vďaka čomu sa expresne rýchlo vstrebáva do tela. Už to nie je kolagén, ani aminokyselina v bežnom zmysle slova, ale úplne iná a nová zložka v oblasti krásy a zdravia.

Tripepid má nielen nízku molekulovú hmotnosť, ale aj vysoký obsah koncentrovaných aminokyselín. Už do 15 minút po požití prenikajú kolagénové aminokyseliny do krvi a začínajú pôsobiť na obnovu organizmu a pozastavujú proces starnutia. Tripeptidy pôsobia predovšetkým na bunky a prenikaním do ich jadra stimulujú regeneráciu a spúšťajú proces obnovy buniek.

Práve extrémne nízka molekulová hmotnosť tohto výživového doplnku umožňuje dosiahnuť rýchlejšie výsledky. Štúdie ukazujú, že kolagén tripeptid je efektívnejší ako „štandardné“ kolagénové peptidy, pretože ponúka účinky za kratší čas.

Jeho výnimočnosť spozorujete už pri zarábaní nápoja– kolagén tripeptid sa úplne rozpustí v akomkoľvek nápoji do 20 sekúnd! Rozlúčte sa teda s kolagénovými doplnkami, ktoré sa niekedy úplne nerozpustia, alebo ktoré zanechávajú v pohári hrudky. Pri zachovaní postupu: „prášok do suchého pohára a následné zaliatie vodou“ budete svedkami expresne rýchleho rozpustenia.

Ako rýchlo spozorujete výsledky pri užívaní tripeptidu?


Ak vás nebaví čakať týždne, až mesiace na výsledky kolagénového výživového doplnku, vyskúšajte TRIPEPTID. Na rozdiel od tradičného kolagénu, ktorému trvá podstatne dlhšie, kým začne pôsobiť, je kolagén Bionutrian Tripeptid vyvinutý tak, aby sa rýchlo vstrebával a jeho účinky boli viditeľné už doslova za pár hodín. Ide teda o vysokokvalitný doplnok stravy, ktorý prirodzeným spôsobom posilňuje nielen tkanivá pokožky, ale je prospešný aj pre zdravie pohybového aparátu.

Ak to máme pretlmočiť na čísla, tripeptid je jedinečná forma peptidu, ktorého účinnosť je štyrikrát vyššia v porovnaní s bežnými kolagénovými peptidmi a 20-krát vyššia v porovnaní s nepeptidovými typmi kolagénu. Pri užívaní tripeptid kolagénu možno prvé výsledky pozorovať po 7 až 10 dňoch vďaka aktívnym aminokyselinám, ktoré zostávajú v krvi vo vysokých koncentráciách viac ako šesť hodín po požití.

Koľko, ako a kedy Bionutrian Tripeptid Collagen užívať?


Z kolagénu Tripeptid stačí dávkovať vďaka jeho vynikajúcej vstrebateľnosti a rýchlej interakcii minimálne množstvá. Dosiahnete teda väčší účinok aj z menšieho množstva.

Tripeptid Collagen značky Bionutrian kombinuje v dennej dávke 2g kolagénu tripeptid a 1g acerola prášku. V balení je 30 porcií, takže balenie vám vydrží 1 mesiac.

Acerola (brazílska čerešňa) je bohatý zdroj vitamínu C a je zároveň zdrojom fytonutrientov, ako sú karotenoidy, fenoly a flavonoidy. Plody aceroly majú okrem vitamínu A aj vitamíny skupiny B a prirodzene obsahujú aj železo, fosfor, vápnik, magnézium, zinok a draslík. Práve prírodný zdroj vitamínu C dokonale dopĺňa efekt tripeptidu. Tripeptid Collagen značky Bionutrian sa výborne mieša s vodou, okamžite sa rozpúšťa a vďaka acerole má jemne kyslastú chuť a ružovkasté sfarbenie.

Odporúčame užívať kedykoľvek počas dňa, nie však bezprostredne s jedlom. Zaradiť ho možno napr. medzi raňajkami a obedom, alebo medzi obedom a večerou, alebo aj po večeri.

Bionutrian Tripeptid Collagen neobsahuje arómy, laktózu, lepok, ani cukor.

V ktorých oblastiach tripeptid pomáha?


Kolagén tripeptid má regeneračný účinok na telo.

V oblasti pohybového ústrojenstva znižuje zápalový proces a bolesť kostného tkaniva a kĺbov a obnovuje hustotu a pevnosť kostí. Športovci, ale aj ľudia s rôznymi ochoreniami kĺbov a kostí pociťujú menej bolesti, zlepšuje pružnosť kĺbov, znižuje bolesti a stuhnutosti kĺbov, takže starší ľudia získavajú väčšiu pohyblivosť a schopnosť viesť aktívnejší život. Hojenie po zlomeninách prebieha rýchlejšie a všeobecne pomáha pri procese zotavenia a hojenia.

Okrem horeuvedeného urýchľuje výsledky tréningu, podporuje rýchlu regeneráciu po fyzickej námahe a znižuje riziko vzniku osteoartrózy.

V oblasti starostlivosti o pleť a zlepšuje tón a štruktúru pokožky, zabezpečuje výživu a hydratáciu pokožky, čím zvyšuje jej žiarivosť, vyhladzuje vrásky na tvári, odstraňuje stopy stresu a únavy na pokožke, obnovuje pokožku poškodenú slnkom. Obnovuje tiež hustotu a štruktúru vlasov a posilňuje nechtovú platničku. Aminokyseliny majú veľký význam pri liečbe kožných ochorení, ako je akné alebo vredy, pomáhajú posilňovať štruktúru epidermy a vyhladzovať pokožku. S tripeptidom dosiahnete rýchly prirodzený liftingový efekt, ktorý nezabezpečí žiadny krém ani iná ošetrujúca kozmetika.

S kolagénom Tripeptid značky Bionutrian nedostanete len tak hocijaký kolagénový doplnok – dostanete skutočne vedecky pokročilú formulu.

aw73