Cistus 100% šťava

€13,15 €10,96 bez DPH €26,30 / 1 l
Skladom
Môžeme doručiť do:
17.4.2024
Možnosti doručenia

Nápoj s extraktom z rastliny Cistus incanus. Rastlina, hojne využívaná v Stredomorí ale i Maroku, je známa pre vysoký obsah polyfenolov a ich významný antioxidačný potenciál. Nápoj z cistusu s objemom 500 ml je nepasterizovaný, tvorený 100 % prírodnými zložkami.

Detailné informácie

DOPRAVA ZADARMO
DOPRAVA ZADARMO
Pri nákupe nad 80 € máte dopravu kuriérom zadarmo.
Dodanie do 2 dní.
Dodanie do 2 dní.
Všetky produkty skladom budú u Vás doma už do 2 dní.
NEPOŠKODENÝ TOVAR
NEPOŠKODENÝ TOVAR
Váš balík bude starostlivo zabalený, aby sme predišli k prípadnému poškodeniu.

Podrobný popis

Nápoj s extraktom z rastliny Cistus incanus. Rastlina, hojne využívaná v Stredomorí ale i Maroku, je známa pre vysoký obsah polyfenolov a ich významný antioxidačný potenciál. Nápoj z cistusu s objemom 500 ml je nepasterizovaný, tvorený 100 % prírodnými zložkami.

Cistus: Chutný nápoj s mnohými výhodami

Stresové momenty, nezdravá strava a nedostatok fyzickej aktivity často spôsobujú rôzne zdravotné problémy, ktoré sa ľudia snažia riešiť. Našťastie, vedci každý deň usilovne pracujú na tom, aby nám spríjemnili život. Na čo však nesmieme zabúdať, je skutočnosť, že matka príroda nám dáva aj mnohé rastlinné lieky, ktoré nám môžu pomôcť dosiahnuť niektoré z našich zdravotných cieľov. Jednou z rastlín, ktoré stoja za zmienku, je určite bylina Cistus Incanus a nápoj Cistus, ktorý z nej pripravujeme.

Cistus alebo skalná ruža: účinky boli spozorované pred stáročiami

Tento druh byliny je všade okolo nás už po stáročia. Vedeli ste, že naši predkovia ju používali na zníženie rizika kardiovaskulárnych ochorení, odstránenie rôznych dýchacích problémov a zvládnutie rôznych vírusových infekcií? 

Čo je to Cistus incanus rastlina?

Nápoj Cistus Incanus je už mnoho storočí jedným z najobľúbenejších v stredomorských oblastiach. Dve vlastnosti, vďaka ktorým je táto bylina odjakživa tak cenená, sú jej krásna a príjemná vôňa, ako aj účinky. 

Cistus incanus účinky potvrdené ocenením

Táto bylina bola v Európe ocenená ako rastlina roka 1999, čo len potvrdzuje, aká cenná môže byť pre ľudstvo.

Cistus incantus ako súčasť rastlín čeľade skalicovitých

Ešte jeden názov, ktorý sa používa pre túto bylinu, je ružová skalica, takže je jasné, že rastlina pochádza z čeľade skalicovitých. Má vzhľad vždyzeleného kríka s kombináciou zelených a sivých listov s atraktívnymi fialovo-ružovými kvetmi na vrchole. Stredomorská oblasť so sebou prináša jedinečné ekosystémové podmienky, ktoré rastlinu sformovali.

Cistus incanus: nežiadúce účinky prostredia ju nezlomia

To, čo robí túto rastlinu takou silnou a výkonnou, je skutočnosť, že dokáže znášať rôzne náročné podmienky a stresory. Táto rastlina dokáže prežiť aj dlhodobý nedostatok vody, veľmi vysoké teploty alebo dokonca vysoké slnečné žiarenie. Dôvodom je vysoký obsah polyfenolov, ktoré stredomorské byliny obsahujú a ktoré ich chránia pred akýmkoľvek stresorom. Tieto polyfenoly však obsahujú antioxidanty, ktoré sa zaslúžili o výhody, ktoré nám táto bylina poskytuje.

Cistus Inkanus vs. Cistus Creticus

Jednou z vecí súvisiacich s touto rastlinou, ktorá medzi ľuďmi vyvoláva zmätok, je rozdiel medzi Cistus Incanus a Cistus Creticus. Ľudia sa skrátka mýlia, keď si myslia, že tieto dve rastliny sú odlišné. V podstate sú rovnaké. Presnejšie povedané, Cistus Incanus je hybrid vytvorený z rastliny Cistus Albidus a Cistus Crispus. Všetky sú to úžasné kvitnúce rastliny z čeľade skalničkovitých. 

Cistus: účinky týchto byliniek sa využívajú už od staroveku

Ako sme uviedli na začiatku, rastlina Cistus Incanus nebola objavená nedávno. Budete prekvapení, keď sa dozviete, že táto bylina má takú dlhú tradíciu, že ju už starovekí ľudia neustále používali pre svoje zdravie.

Pojem Cistus Incanus môžete nájsť spomenutý dokonca aj v Biblii. Presnejšie, nájdete ho v časti Genezis, čo je jasným dôkazom, že táto bylina má korene hlboko v histórii.

Ľudia už od staroveku využívali bylinu Cistus Incanus a Cistus Creticus na rôzne liečebné účely. Napríklad v gréckej histórii môžeme nájsť dôkazy o používaní Cistus Incanus na liečenie rán svojich bojovníkov. Napriek tomu ženy používali čaj Cistus na skrášľovacie účely a čistenie tváre.

Na druhej strane vás prekvapí, že tento pomocník bol (a stále je) mimoriadne obľúbený v tradičnej medicíne Maročanov. Čaj z tejto rastliny používali na dentálnu hygienu, čo je skvelým tipom aj pre vás.

Táto stredomorská fialová ruža obsahuje veľa rôznych antioxidantov. Skúmalo ju mnoho vedcov a štúdie poukazujú na významný antioxidačný potenciál najmä v prípade polyfenolov a flavonoidov.[2] Pre tých, ktorí to nevedia, antioxidanty majú špeciálnu úlohu pri odstraňovaní voľných radikálov z telesných buniek, a tým zabraňujú alebo znižujú škody spôsobené oxidáciou v tele.

Skalná ruža: liečivé účinky zistené v minulosti

Ľudia experimentovali s touto bylinou, aby našli liečivé vlastnosti, ktoré poskytuje. Dospeli k záveru, že Cistus Incanus je vhodný pri prechladnutí, menštruačných kŕčoch, reumatizme a celkovo na imunitný systém. Ako vidíte, v minulosti bola deginovaná široká škála výhod, ktoré táto bylina mohla poskytnúť, preto si ich všetky rozanalyzujeme.

Cistus incanus: recenze od ľudí hovoria o pomoci pri borelióze

Mohí tvrdia, že pomáha v boji proti a zároveň s boreliózou. Látka manoyloxid v tejto bylinke dokáže účinne bojovať a chrániť organizmus pred baktériou Borrelia burgdorferi, ktorá spôsobuje tento zdravotný problém.[1] Jej výhody nie sú v tomto prípade dostupné len pre ľudí, pretože môžu byť výbornou voľbou pre zvieratá. Ak ste majiteľom domáceho zvieraťa, môže to byť pre vás zásadná informácia.

Ochrana pred kardiovaskulárnymi ochoreniami

Štúdie bohužiaľ ukazujú, že kardiovaskulárne ochorenia sú hlavnou príčinou úmrtí vo svete. Z tohto dôvodu ste pravdepodobne počuli mnohých lekárov, ktorí ľuďom s genetickým rizikom srdcovo-cievnych ochorení odporúčajú, aby sa snažili vzniku ochorenia prirodzene predchádzať. Taktiež sa odporúča, aby ste pravidelne absolvovali preventívne prehliadky a začali s liečbou ochorenia v počiatočných štádiách. Pri dodržaní srávnej životosprávy vie cistus vďaka obsahu antioxidantov pomáhať predchádzať tomuto typu ochorení. [3]

Pomoc pri vírusových infekciách 

Každý vie, že vírusové infekcie sa veľmi ťažko liečia a vyliečia, aj keď užívate lieky. Skvelé je, ak k nim pridáte aj prírodnú pomoc. Jednou z vecí, ktoré stoja za zmienku, je, že bylina cistus nepoškodzuje hostiteľské bunky v našom tele ako niektoré iné byliny.

Cistus incanus: zkušenosti pri respiračných ochoreniach

Pri problémoch s chronickým ochorením dýchacích ciest určite oceníte podpornú silu cistusu. Vďaka protizápalovým vlastnostiam byliny môžete popri klasickej liečbe naštartovať proces likvidácie vírusov a bakrérií. Pri problémoch s dutinami či alergiou vám cistus tiež rozhodne neučkodí.[4]

Skvelý pre lepší pocit v ústach

Skalná ruža je vhodná aj na ústnu hygienu. Špeciálna látka nazývaná polyfenoly v tejto bylinke má antibakteriálne využitie, takže dokáže pomôcť pri probléme so zubným povlakom. Dokáže priaznivo ovplyvniť počet baktérií v ústach či hrdle.[5]

Skúste ho zaradiť do dennej rutiny

Ako sa hovorí, buďte o krok vpred. Dodržiavajte zásady zdravej životosprávy, ktoré môžete ešte podpriť konzumáciou nápoju z cistusu.

Zdravia EkomedicaZdravia Ekomedica 1

Dodatočné parametre

Kategória: Antioxidanty
Hmotnosť: 0.5 kg
Podľa Orgánu: Koža, Pokožka
EAN: 5904213000770
Indikácia: Antioxidanty, Imunita, Protiplesňové, Vírusové ochorenia
Objem: 500ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: